Te Rinjte U-17 — 29 Nëntor, 2011 08:29

U-17: Rikthehet Tirana, vuan Vllaznia

Bindin bardheblutë
TËRBUNI – TIRANA 0-2
GOLAT: Tabaku 32’, Kurti 73’
TËRBUNI: Grela, Rahova, Lari, Sufaj, Vucaj, Guri, Zaja, Gjekaj, Lula, Kapaklia, Gavoçi. (U aktivizuan: Betja, Dani). Trajner: R.Piraniqi
TIRANA: Saraçi, Ar.Sallaku, Jonuzi, Llogani, Grabova, Çoka, Tabaku, Karameta, Al.Sallaku, Vatnika, Kurti. (U aktivizuan: Haxhiu, Premçi). Trajner: L.Sengla
GJYQTARË: L.Jubani, G.Ramaj, J.Podgorica (Shkodër)

Tirana ka fituar pastër në Pukë duke shënuar nga një gol në çdo pjesë loje. Tabaku realizoi në fundin e pjesës së parë, duke zhbllokuar rezultatin, ndërsa Kurti vulosi fitoren e kryesuesve. Ndërkohë, në pushimin mes pjesëve ka pasur tension, pasi një prind i një lojtari tiranas është parë në dhomën e arbitrave dhe stafi teknik i Tërbunit ka protestuar

Mjafton goli i Kabunit
VLLAZNIA – BESA 1-0
GOLAT: Kabuni 52’
VLLAZNIA: Harllicaj, Ruçi, Pjeshka, Zogu, Ramaj, Kalaja, Dika (Dyca 50’), Krymi, Borshi (A.Hasani 45’), Kabuni (Axhani 60’), Çinari. Trajner: E.Çaku
BESA: Curri, Togu, Kashani, Xhafa (Gavardari 41’), Arkaxhiu, Misiri, Hilmiu, Hoxha, Lushkja, Çolla (Osmani 60’), Hoxha (Deliu 68’). Trajner: Y.Teliti
GJYQTARË: Sh.Ziri, E.Veseli, G.Vogli (Fushë-Krujë)

Vllaznia, kampione në fuqi të 17-vjeçarëve vijon serinë e rezultateve pozitive. Në përballjen ndaj Besës shkodranët e vegjël kanë vuajtur për të gjetur golin. Kavajasit janë mbrojtur mirë dhe është dashur minuta e 52-të që vendësit të festojnë. Kabuni ka shënuar golin e avantazhit, duke qetësuar shkodranët. Rastet kanë qenë të shumta, por vetëm 1-0.

Dinamo likuidon Teutën
TEUTA – DINAMO 0-2
GOLAT: Kaloshi 3’, Meta 30’ (11-m)
TEUTA: Tepshi, Dema, Bejko, Keçi, Përlleshi, Delilaj, Taullai, Myrtezani, Maloku, Thomai, Vora. (U aktivizuan: Ballgjini, Koçi, Gjyli). Trajner: L.Sejdini
DINAMO: Gjonikaj, Sulejmanaj, Mehdihoxha, Lazri, Hasani, Qilimi, Meta, Muça, Horanlli, Shkupi, Kaloshi. (U aktivizuan: Murataj, Bregasi, Kalemasi). Trajner: Xh.Loshi
GJYQTARË: F.Xhemalaj, E.Danaj, E.Sinanaj (Elbasan)

Dinamo fitoi pastër në Durrës, 0-2, në një ndeshje që pati dy tablo. Në pjesën e parë Dinamo ishte më e kujdesshme dhe racionale, ndërsa në të dytën Teuta tregohet sulmuese dhe agresive. Por, ajo që paraqet rëndësi është fiksimi i fitores për Dinamon në 45 minutat e para, pas golave të Kaloshit dhe Metës. Vendësit kontestuan fuqimisht 11-metërshin.

Verdheblutë bëjnë blof
ELBASANI – BESËLIDHJA 0-1
GOLAT: Vocaj 58’
ELBASANI: Balukja, Hela, Kalallari, Turhani, Salla, Çarhoshi, Qemalli, Kotherja, Bullari, Laze, Lutaj. (U aktivizuan: Alla, Mukja, Tupi). Trajner: S.Dalipi
BESËLIDHJA: Jakaj, Kalei, Pervasi, Marku, Pergjini, Simonaj, Gjyrashi, Dodaj, Fusha, Makeldaj, Vocaj. Trajner: O.Gjyrashi
GJYQTARË: E.Guçe, S.Met’hoxha, R.Zeneli (Lushnjë)

Elbasani ka bërë blof në sfidën e djeshme, teksa është mposhtur minimalisht nga Besëlidhja e vendit të fundit. Mjaftoi një gol i Vocajt në minutën e 58-të për t’u dhënë tri pikët lezhjanëve. Loja ka qenë mjaft e dobët nga të dyja ekipet, të cilat ishin të pafuqishme për të krijuar sulme në portat respektive. Për Besëlidhjen kjo ishte fitorja e parë sezonale.

“Poker” i Partizanit
PARTIZANI – SKËNDERBEU 4-1
GOLAT: Musa 2’, Hafuzi 5’, Zhezha 42’, Drita 55’ / Liko 40’
PARTIZANI: Ndoji, Gjoni, Lila, Agalliu, Çema, Zhezha, Plloci, Hafuzi, Musai, Nina, Drita. (U aktivizuan: Farruku, Roshi, Rada). Trajner: G.Tomorri
SKËNDERBEU: Mali, Zylfi, Ninaj, Vila, Koleta, Trëndafili, Muska, Keca, Kupe, Liko, Jaupi. (U aktivizuan: Hoxha, Muçollari, Ropi). Trajner: G.Liçi
GJYQTARË: K.Lapa, A.Shkreta, F.Bylykbashi (Tiranë)

Partizani ka shkatërruar dje Skënderbeun, 4- 1. Brenda pesë minutave të kuqtë shënuan dy herë me Musën dhe Hafuzin. Goli i tretë erdhi në fillimin e pjesës së dytë nga Zhezha. Për korçarët, mbërritja vetëm disa minuta para ndeshjes ka ndikuar jo pak. Udhëtimi i gjatë brenda ditës për ndeshjen ka bërë që lojtarët të shfaqnin shenja lodhjeje në fushë.

Flamurtari nuk fal
FLAMURTARI – SHKËNDIJA D. 2-0
GOLAT: Alikaj 58’, Shenaj 63’
FLAMURTARI: Zekaj, Llanaj, Bregu, Kaçani, Borakaj, Zeqaj, Bleta, Alikaj, Cari, Shenaj, Resulaj. Trajner: A.Nini
SHKËNDIJA D.: Pëllumbi, Kolaj, Bajrami, Xhakoni, Matunja, Vllahi, Musta, Shkëmbi, Milla, Çuni, Dalipi. Trajner: A.Domi GJYQTARË: O.Grabova, I.Llupi, D.Vogli (Fier)

Flamurtari mbetet një kockë e fortë në fushën e vetë, teksa dje ka mundur ekipin e Shkëndijës së Durrësit me rezultatin 2-0. Pjesa e parë e lojës ishte e barabartë, ndërkohë që vlonjatët shpërthyen në të dytën. Alikaj shënoi në minutën e 58- të, ndërsa Shenaj realizoi golin e sigurisë. Miqtë u shfaqën të mefshtë në sulme, duke mos arritur të shënojnë në portën e Zekajt.

Tris i pogradecarëve
POGRADECI – LAÇI 3-0
GOLAT: Zeqollari 36’, Çollaku 62’, Alillari 70’ (11-m)
POGRADECI: Molla, Cina, Shkëmbi, Lipo, Zeqollari, Berberi (Dervishi 41’), Hidri, Çekiçi, Alillari (Pilinci 70’), Kujtimi, Çollaku. Trajner: A.Abazaj
LAÇI: Ujka (Ndreu 70’), Meta, Kërtolla, Martinaj, Bruka, Mërdhoqi, Mihana, Dibra, Lleshi (Lepuri 53’), Veseli, Doda. Trajner: N.Tarazhi
GJYQTARË: G.Loxe, R.Paramoni, E.Demiri (Korçë)

Pogradeci e ka fituar me një lojë bindëse përballjen ndaj Laçit, e cila është luajtur të shtunën. Rastet e krijuara nuk u shfrytëzuan plotësisht në pjesën e parë, edhe pse Zeqollari kaloi në avantazh Pogradecin. Në pjesën e dytë protagonistë u bënë Çollaku dhe Alillari. Ky i fundit shënoi me 11-metërsh golin e tretë. Laçi u mundua, por ishte i pafuqishëm.

Goleadë e Shkëndijës
ADA – SHKËNDIJA T. 1-5
GOLAT: Dani 44’/ Zela 27’, 58’, Ndreu 50’, Nuri 63’, Kondakçi 70’ ADA: Hoxha, Banka, Lami, Fratija, Gjergji, Bala, Hasaj, Kakini, Dani, Hysejni, Kavaja. Trajner: S.Bizi
SHKËNDIJA T: Spahiu, Teqe, Lila, Ndreu, Laçi, Thaçi, Lleshi, Trebicka, Nuri, Zela, Kondakçi. Trajner: G.Mahmutaj
GJYQTARË: Xh.Radi, J.Metani, A.Demiraga (Durrës)

Ada ka zhgënjyer tërësisht në shtëpi, duke u mundur me rezultatin e thellë 1-5 nga Shkëndija e Tiranës. Pjesa e para ka pasur rivalitet, pavarësisht se ekipi mik ka arritur të shënojë me anë të Zelës në minutën e 27-të. Në pjesën e dytë janë vendësit që barazojnë me Danin, por Ndreu, Zela, Nuri dhe më pas Kondakçiu për Shkëndijën u treguan të papërmbajtshëm.

Lushnja, e pathyeshme
LUSHNJA – VLORA 2-1
GOLAT: Kapxhiu 30’, Hasalla 72’ / Metlliu 65’
LUSHNJA: E.Dedei, Shima, Hajdari, Arapi, Xh.Dedei, Llapi, Kapxhiu, Korreshi, Merolli, Gjermeni, Hasalla. (U aktivizuan: Gorrica, Karaj, Zeqo). Trajner: A.Hysko
VLORA: Muho, Myrtaj, Këndella, Aliaj, Hoxhaj, Kasaj, Sulejmani, Jahaj, Haxhiraj, Lamaj, Goro. (U aktivizuan: Alidhaj, Metlliu). Trajner: F.Vidhaj
GJYQTARË: F.Lika, H.Lamaj, E.Kapillari (Berat)

Lushnja e drejtuar nga Arben Hysko ka marrë edhe një tjetër fitore në fushën e vet, këtë herë kundër Vlorës. Edhe pse ka munguar goleada, ashtu siç ka bërë në shumë javë skuadra verdhejeshile, përsëri është shfaqur një futboll i bukur. Kapxhiu dhe Hasalla janë bërë protagonistë për vendësit, ndërsa goli i Metlliut nuk ka mjaftuar për vlonjatët.

Gramozi ikën i fundit
GRAMOZI – BUTRINTI 2-1
GOLAT: Gramo 17’, Rushiti 34’ / Stefani 20’
GRAMOZI: Ymeri, Dake, Rushiti, Hamzaj, Gramo, Iljazi (Koroveshi 25’), Hysenaj, Salihi, A.Iljazi, Kambo, Baçi. Trajner: S.Rustemi
BUTRINTI: Shenaj, Stefani, Omeri (Hysotoçi 41’), Çipa, Braculla, Shameti, Duka, Sulozeqi, Kaçupaj, Kaso, Barka. Trajner: A.Faslliu
GJYQTARË: G.Loxe, E.Demiri, R.Paramoni (Korçë)

Gramozi ka arritur të marrë një trepikësh mjaft të vlefshëm ndaj Butrintit, duke u ngjitur në tabelën e klasifikimit. Vendësit kanë shënuar të parët me anën e Gramos, por Stefani për sarandjotët barazoi shpejt. Pjesa e dytë ka qenë edhe më e bukur, ku rastet nuk kanë munguar për të dy ekipet, por sulmuesit nuk kanë mundur dot të shënojnë më shumë.

Përmbysje e Shkumbinit
SHKUMBINI – LUFTËTARI 3-2
GOLAT: Lamkja 55’, Çela 62’ (11-m), Haricari 68’ / Bellai 43’, Shehu 76’ SHKUMBINI: Dehima, Kaloti, Kapllani, Çela, Lamkja, Kruja, Meta, E.Bashvogli, Tufa, Haricari, Sharka. (U aktivizuan: Xhyra, Roci). Trajner: B.Zyba
LUFTËTARI: Roka, Garo, Kalemi, Llaka, Kazma, Peçi, Shupuli, Gaba, Zhapa, Bellai, Lazaj. (U aktivizuan: Shehu, Bedaj, Spahiu). Trajner: A.Çulli
GJYQTARË: D.Muça, E.Zdrava, A.Robo (Elbasan)

Skuadra e paratërinjve peqinas është rikthyer tek fitorja, duke mposhtur në fushën e vet Luftëtarin me rezultatin 3-2. Pjesa e parë ka qenë e ekuilibruar dhe është mbyllur pa gola. Në pjesën e dytë miqtë kalojnë të parët në avantazh me Bellain, por peqinasit reagojnë shpejt, duke shënuar tre gola me Lamkjen, Çelën dhe Haricarin. Shehu shkurtoi diferencën në 3-2.

BILISHT SPORT – CËRRIKU 0-3
GOLAT: Hysa 8’, Kita 18’, Kl.Boduri 47’
BILISHT SPORT: Meka, Shkëmbi, Dangelli, Berberi, Nastimi, Sulçe, K.Baçi, Bakalli (Gorka 57’), Zybçe, Lumi (Islami 18’), M.Baçi (Keço 44’). Trajner: R.Bedulla
CËRRIKU: Qosja, Duka, Tabaku, Kr.Boduri, Alla, Kl.Boduri, B.Bilali (Stojku 30’), F.Bilali, Basha (Ballkoçi 60’), Kita, Hysa. Trajner: F.Bilali
GJYQTARË: J.Mane, E.Kote, M.Kapllani (Ersekë)
KARTONË TË VERDHË: Dangelli, Bakalli / F.Bilali, Kr.Boduri

OLIMPIKU – BYLISI 2-3
GOLAT: Muçollari 32’, Reka 78’ / Tahiraj 24’, 56’, Mustafaraj 45’
OLIMPIKU: Sula, Jakupi, Kodaci, Murati, Muçollari, Dushi, Kansaj, Reka, Haka, Agasi, Spahiu. (U aktivizuan: Gjoshi, Lleshi). Trajner: L.Pano
BYLISI: Karici, Asllani, Diellaj, Vrenozi, Korita, Kollozi, Grëmbi, Çaushaj, Mustafaraj, Salaj, Tahiraj. (U aktivizuan: Prifti, Prenika, Metaj). Trajner: R.Mehmeti
GJYQTARË: F.Zeneli, Xh.Biba, F.Alimani (Kukës)

Te lidhura me artikullin:

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Sport Online. Moderatori

Lini nje koment

— duhet *

— duhet *