Kategoria e pare, Lajme Flash — 29 Qershor, 2012 14:07

Kategoria e Parë, zbardhet kalendari

Kategoria e Parë, po ashtu, ka mësuar të premten në mesditë kalendarin e sezonit të ri, 2012-2013. Goglat e shortit përkatës kanë përvijuar edhe 30 javët e kësaj gare, në të cilën marrin pjesë skuadra me emër në futbollin shqiptar, mes të cilave edhe dy rekordmenet e trofeve, Dinamo e Partizani. Dy skuadrat kryeqytetase, që janë përballur me problematika të shumta në vitet e fundit, sidomos të kuqtë, që vijnë nga Kategoria e Dytë në të Parën, ndërsa blutë zbresin nga Superiorja në të Parën, do ta nisin betejën për t’u rikthyer mes më të mirëve të vendit me ndeshje ndaj Mamurrasit dhe Adës. Më saktësisht, Partizani do të udhëtojë drejt Velipojës në javën e parë të kampionatit të ri, ndërsa Dinamo pret në fushën e vet Adriatikun e Mamurrasit. Përplasje interesante do të ketë qysh javën e parë edhe mes Lushnjës e Besëlidhjes, dy skuadra që luftuan fort në sezonin që u mbyll për t’u bërë pjesë e Superiores, por dështuan në fund. Vlen të përmendet fakti se derbi i kryeqytetit në Kategorinë e Parë do të vihet në “skenë” pikërisht në javën e 6-të, më 6 tetor, kur Partizani do të “përplasë brirët” me Dinamon. Kujtojmë se të dyja legjendat në fjalë të futbollit shqiptar ekzitojnë vetëm në letër për momentin, sepse nuk kanë asnjë organizim dhe pritshmëri pozitive për vijueshmërinë. Vecanërisht të kuqtë, që tashmë kanë dalë edhe nga “sqetulla” e Ministrisë së Mbrojtjes, duke mbetur sërish në dorën e Albert Xhanit, i cili fitoi së fundi gjyqin në Apel për logon dhe emrin e klubit. Problemet financiare të presidentit të Partizanit dihen tashmë, ato e kanë degdisur skuadrën e kuqe në kategorinë më inferiore të mundshme, ndaj rikthimi i tij në “timonin”e të kuqve mbart me të vërtetë shumë enigma ekzistenciale të tyre.
Më poshtë, ja edhe kalendari i plotë i Kategorisë së Parë për sezonin futbollistik 2012-2013:

Sezoni 2012-2013

JAVA   1

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Lushnje

LUSHNJA

BESLIDHJA

01.09.2012

Velipoja

ADA

PARTIZANI

01.09.2012

Sarande

BUTRINTI

KAMZA

01.09.2012

Elbasan

ELBASANI

NAFTETARI

01.09.2012

Puke

TERBUNI

HIMARA

01.09.2012

Burrel

BURRELI

GRAMSHI

01.09.2012

Tirane

DINAMO

ADRIATIKU

01.09.2012

Fushë Krujë

ILIRIA

POGRADECI

01.09.2012

JAVA   2

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Lezhe

BESLIDHJA

POGRADECI

08.09.2012

Mamurras

ADRIATIKU

ILIRIA

08.09.2012

Gramsh

GRAMSHI

DINAMO

08.09.2012

Himare

HIMARA

BURRELI

08.09.2012

Kucove

NAFTETARI

TERBUNI

08.09.2012

Kamez

KAMZA

ELBASANI

08.09.2012

Tiranë

PARTIZANI

BUTRINTI

08.09.2012

Lushnje

LUSHNJA

ADA

08.09.2012

JAVA   3

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Velipoja

ADA

BESLIDHJA

15.09.2012

Sarande

BUTRINTI

LUSHNJA

15.09.2012

Elbasan

ELBASANI

PARTIZANI

15.09.2012

Puke

TERBUNI

KAMZA

15.09.2012

Burrel

BURRELI

NAFTETARI

15.09.2012

Tirane

DINAMO

HIMARA

15.09.2012

Fushë Krujë

ILIRIA

GRAMSHI

15.09.2012

Pogradec

POGRADECI

ADRIATIKU

15.09.2012

JAVA   4

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Lezhe

BESLIDHJA

ADRIATIKU

22.09.2012

Gramsh

GRAMSHI

POGRADECI

22.09.2012

Himare

HIMARA

ILIRIA

22.09.2012

Kucove

NAFTETARI

DINAMO

22.09.2012

Kamez

KAMZA

BURRELI

22.09.2012

TIRANE

PARTIZANI

TERBUNI

22.09.2012

Lushnje

LUSHNJA

ELBASANI

22.09.2012

Velipoja

ADA

BUTRINTI

22.09.2012

JAVA   5

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

 Sarande

BUTRINTI

BESLIDHJA

29.09.2012

Elbasan

ELBASANI

ADA

29.09.2012

Puke

TERBUNI

LUSHNJA

29.09.2012

Burrel

BURRELI

PARTIZANI

29.09.2012

Tirane

DINAMO

KAMZA

29.09.2012

Fushë Krujë

ILIRIA

NAFTETARI

29.09.2012

Pogradec

POGRADECI

HIMARA

29.09.2012

Mamurras

ADRIATIKU

GRAMSHI

29.09.2012

JAVA   6

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Lezhe

BESLIDHJA

GRAMSHI

06.10.2012

Himare

HIMARA

ADRIATIKU

06.10.2012

Kucove

NAFTETARI

POGRADECI

06.10.2012

Kamez

KAMZA

ILIRIA

06.10.2012

Tiranë

PARTIZANI

DINAMO

06.10.2012

Lushnje

LUSHNJA

BURRELI

06.10.2012

Velipoja

ADA

TERBUNI

06.10.2012

Sarande

BUTRINTI

ELBASANI

06.10.2012

JAVA   7

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Elbasan

ELBASANI

BESLIDHJA

13.10.2012

Puke

TERBUNI

BUTRINTI

13.10.2012

Burrel

BURRELI

ADA

13.10.2012

Tirane

DINAMO

LUSHNJA

13.10.2012

Fushë Krujë

ILIRIA

PARTIZANI

13.10.2012

Pogradec

POGRADECI

KAMZA

13.10.2012

Mamurras

ADRIATIKU

NAFTETARI

13.10.2012

Gramsh

GRAMSHI

HIMARA

13.10.2012

JAVA   8

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Lezhe

BESLIDHJA

HIMARA

20.10.2012

Kucove

NAFTETARI

GRAMSHI

20.10.2012

Kamez

KAMZA

ADRIATIKU

20.10.2012

Tiranë

PARTIZANI

POGRADECI

20.10.2012

Lushnje

LUSHNJA

ILIRIA

20.10.2012

Velipoja

ADA

DINAMO

20.10.2012

Sarande

BUTRINTI

BURRELI

20.10.2012

Elbasan

ELBASANI

TERBUNI

20.10.2012

JAVA   9

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Puke

TERBUNI

BESLIDHJA

27.10.2012

Burrel

BURRELI

ELBASANI

27.10.2012

Tirane

DINAMO

BUTRINTI

27.10.2012

Fushë Krujë

ILIRIA

ADA

27.10.2012

Pogradec

POGRADECI

LUSHNJA

27.10.2012

Mamurras

ADRIATIKU

PARTIZANI

27.10.2012

Gramsh

GRAMSHI

KAMZA

27.10.2012

Himare

HIMARA

NAFTETARI

27.10.2012

JAVA   10

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Lezhe

BESLIDHJA

NAFTETARI

03.11.2012

Kamez

KAMZA

HIMARA

03.11.2012

Tiranë

PARTIZANI

GRAMSHI

03.11.2012

Lushnje

LUSHNJA

ADRIATIKU

03.11.2012

Velipoja

ADA

POGRADECI

03.11.2012

Sarande

BUTRINTI

ILIRIA

03.11.2012

Elbasan

ELBASANI

DINAMO

03.11.2012

Puke

TERBUNI

BURRELI

03.11.2012

JAVA   11

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Burrel

BURRELI

BESLIDHJA

10.11.2012

Tirane

DINAMO

TERBUNI

10.11.2012

Fushë Krujë

ILIRIA

ELBASANI

10.11.2012

Pogradec

POGRADECI

BUTRINTI

10.11.2012

Mamurras

ADRIATIKU

ADA

10.11.2012

Gramsh

GRAMSHI

LUSHNJA

10.11.2012

Himare

HIMARA

PARTIZANI

10.11.2012

Kucove

NAFTETARI

KAMZA

10.11.2012

JAVA   12

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Lezhe

BESLIDHJA

KAMZA

17.11.2012

Tiranë

PARTIZANI

NAFTETARI

17.11.2012

Lushnje

LUSHNJA

HIMARA

17.11.2012

Velipoja

ADA

GRAMSHI

17.11.2012

Sarande

BUTRINTI

ADRIATIKU

17.11.2012

Elbasan

ELBASANI

POGRADECI

17.11.2012

Puke

TERBUNI

ILIRIA

17.11.2012

Burrel

BURRELI

DINAMO

17.11.2012

JAVA   13

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Tirane

DINAMO

BESLIDHJA

24.11.2012

Fushë Krujë

ILIRIA

BURRELI

24.11.2012

Pogradec

POGRADECI

TERBUNI

24.11.2012

Mamurras

ADRIATIKU

ELBASANI

24.11.2012

Gramsh

GRAMSHI

BUTRINTI

24.11.2012

Himare

HIMARA

ADA

24.11.2012

Kucove

NAFTETARI

LUSHNJA

24.11.2012

Kamez

KAMZA

PARTIZANI

24.11.2012

JAVA   14

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Lezhe

BESLIDHJA

PARTIZANI

01.12.2012

Lushnje

LUSHNJA

KAMZA

01.12.2012

Velipoja

ADA

NAFTETARI

01.12.2012

Sarande

BUTRINTI

HIMARA

01.12.2012

Elbasan

ELBASANI

GRAMSHI

01.12.2012

Puke

TERBUNI

ADRIATIKU

01.12.2012

Burrel

BURRELI

POGRADECI

01.12.2012

Tirane

DINAMO

ILIRIA

01.12.2012

JAVA   15

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Fushë Krujë

ILIRIA

BESLIDHJA

08.12.2012

Pogradec

POGRADECI

DINAMO

08.12.2012

Mamurras

ADRIATIKU

BURRELI

08.12.2012

Gramsh

GRAMSHI

TERBUNI

08.12.2012

Himare

HIMARA

ELBASANI

08.12.2012

Kucove

NAFTETARI

BUTRINTI

08.12.2012

Kamez

KAMZA

ADA

08.12.2012

Tiranë

PARTIZANI

LUSHNJA

08.12.2012

JAVA   16

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Lezhe

BESLIDHJA

LUSHNJA

09.02.2013

Tiranë

PARTIZANI

ADA

09.02.2013

Kamez

KAMZA

BUTRINTI

09.02.2013

Kucove

NAFTETARI

ELBASANI

09.02.2013

Himare

HIMARA

TERBUNI

09.02.2013

Gramsh

GRAMSHI

BURRELI

09.02.2013

Mamurras

ADRIATIKU

DINAMO

09.02.2013

Pogradec

POGRADECI

ILIRIA

09.02.2013

JAVA   17

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Pogradec

POGRADECI

BESLIDHJA

15.02.2013

Fushë Krujë

ILIRIA

ADRIATIKU

15.02.2013

Tirane

DINAMO

GRAMSHI

15.02.2013

Burrel

BURRELI

HIMARA

15.02.2013

Puke

TERBUNI

NAFTETARI

15.02.2013

Elbasan

ELBASANI

KAMZA

15.02.2013

Sarande

BUTRINTI

PARTIZANI

15.02.2013

Velipoja

ADA

LUSHNJA

15.02.2013

JAVA   18

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Lezhe

BESLIDHJA

ADA

23.02.2013

Lushnje

LUSHNJA

BUTRINTI

23.02.2013

Tiranë

PARTIZANI

ELBASANI

23.02.2013

Kamez

KAMZA

TERBUNI

23.02.2013

Kucove

NAFTETARI

BURRELI

23.02.2013

Himare

HIMARA

DINAMO

23.02.2013

Gramsh

GRAMSHI

ILIRIA

23.02.2013

Mamurras

ADRIATIKU

POGRADECI

23.02.2013

JAVA   19

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Mamurras

ADRIATIKU

BESLIDHJA

02.03.2013

Pogradec

POGRADECI

GRAMSHI

02.03.2013

Fushë Krujë

ILIRIA

HIMARA

02.03.2013

Tirane

DINAMO

NAFTETARI

02.03.2013

Burrel

BURRELI

KAMZA

02.03.2013

Puke

TERBUNI

PARTIZANI

02.03.2013

Elbasan

ELBASANI

LUSHNJA

02.03.2013

Sarande

BUTRINTI

ADA

02.03.2013

JAVA   20

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Lezhe

BESLIDHJA

BUTRINTI

09.03.2013

Velipoja

ADA

ELBASANI

09.03.2013

Lushnje

LUSHNJA

TERBUNI

09.03.2013

Tiranë

PARTIZANI

BURRELI

09.03.2013

Kamez

KAMZA

DINAMO

09.03.2013

Kucove

NAFTETARI

ILIRIA

09.03.2013

Himare

HIMARA

POGRADECI

09.03.2013

Gramsh

GRAMSHI

ADRIATIKU

09.03.2013

JAVA   21

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Gramsh

GRAMSHI

BESLIDHJA

16.03.2013

Mamurras

ADRIATIKU

HIMARA

16.03.2013

Pogradec

POGRADECI

NAFTETARI

16.03.2013

Fushë Krujë

ILIRIA

KAMZA

16.03.2013

Tirane

DINAMO

PARTIZANI

16.03.2013

Burrel

BURRELI

LUSHNJA

16.03.2013

Puke

TERBUNI

ADA

16.03.2013

Elbasan

ELBASANI

BUTRINTI

16.03.2013

JAVA   22

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Lezhe

BESLIDHJA

ELBASANI

24.03.2013

Sarande

BUTRINTI

TERBUNI

24.03.2013

Velipoja

ADA

BURRELI

24.03.2013

Lushnje

LUSHNJA

DINAMO

24.03.2013

Tiranë

PARTIZANI

ILIRIA

24.03.2013

Kamez

KAMZA

POGRADECI

24.03.2013

Kucove

NAFTETARI

ADRIATIKU

24.03.2013

Himare

HIMARA

GRAMSHI

24.03.2013

JAVA   23

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Himare

HIMARA

BESLIDHJA

30.03.2013

Gramsh

GRAMSHI

NAFTETARI

30.03.2013

Mamurras

ADRIATIKU

KAMZA

30.03.2013

Pogradec

POGRADECI

PARTIZANI

30.03.2013

Fushë Krujë

ILIRIA

LUSHNJA

30.03.2013

Tirane

DINAMO

ADA

30.03.2013

Burrel

BURRELI

BUTRINTI

30.03.2013

Puke

TERBUNI

ELBASANI

30.03.2013

JAVA   24

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Lezhe

BESLIDHJA

TERBUNI

06.04.2013

Elbasan

ELBASANI

BURRELI

06.04.2013

Sarande

BUTRINTI

DINAMO

06.04.2013

Velipoja

ADA

ILIRIA

06.04.2013

Lushnje

LUSHNJA

POGRADECI

06.04.2013

Tiranë

PARTIZANI

ADRIATIKU

06.04.2013

Kamez

KAMZA

GRAMSHI

06.04.2013

Kucove

NAFTETARI

HIMARA

06.04.2013

JAVA   25

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Kucove

NAFTETARI

BESLIDHJA

10.04.2013

Himare

HIMARA

KAMZA

10.04.2013

Gramsh

GRAMSHI

PARTIZANI

10.04.2013

Mamurras

ADRIATIKU

LUSHNJA

10.04.2013

Pogradec

POGRADECI

ADA

10.04.2013

Fushë Krujë

ILIRIA

BUTRINTI

10.04.2013

Tirane

DINAMO

ELBASANI

10.04.2013

Burrel

BURRELI

TERBUNI

10.04.2013

JAVA   26

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Lezhe

BESLIDHJA

BURRELI

13.04.2013

Puke

TERBUNI

DINAMO

13.04.2013

Elbasan

ELBASANI

ILIRIA

13.04.2013

Sarande

BUTRINTI

POGRADECI

13.04.2013

Velipoja

ADA

ADRIATIKU

13.04.2013

Lushnje

LUSHNJA

GRAMSHI

13.04.2013

Tiranë

PARTIZANI

HIMARA

13.04.2013

Kamez

KAMZA

NAFTETARI

13.04.2013

JAVA   27

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Kamez

KAMZA

BESLIDHJA

20.04.2013

Kucove

NAFTETARI

PARTIZANI

20.04.2013

Himare

HIMARA

LUSHNJA

20.04.2013

Gramsh

GRAMSHI

ADA

20.04.2013

Mamurras

ADRIATIKU

BUTRINTI

20.04.2013

Pogradec

POGRADECI

ELBASANI

20.04.2013

Fushë Krujë

ILIRIA

TERBUNI

20.04.2013

Tirane

DINAMO

BURRELI

20.04.2013

JAVA   28

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Lezhe

BESLIDHJA

DINAMO

27.04.2013

Burrel

BURRELI

ILIRIA

27.04.2013

Puke

TERBUNI

POGRADECI

27.04.2013

Elbasan

ELBASANI

ADRIATIKU

27.04.2013

Sarande

BUTRINTI

GRAMSHI

27.04.2013

Velipoja

ADA

HIMARA

27.04.2013

Lushnje

LUSHNJA

NAFTETARI

27.04.2013

Tiranë

PARTIZANI

KAMZA

27.04.2013

JAVA   29

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Tiranë

PARTIZANI

BESLIDHJA

04.05.2013

Kamez

KAMZA

LUSHNJA

04.05.2013

Kucove

NAFTETARI

ADA

04.05.2013

Himare

HIMARA

BUTRINTI

04.05.2013

Gramsh

GRAMSHI

ELBASANI

04.05.2013

Mamurras

ADRIATIKU

TERBUNI

04.05.2013

Pogradec

POGRADECI

BURRELI

04.05.2013

Fushë Krujë

ILIRIA

DINAMO

04.05.2013

JAVA   30

Qyteti

Vendas

Udhëtues

Data

Lezhe

BESLIDHJA

ILIRIA

11.05.2013

Tirane

DINAMO

POGRADECI

11.05.2013

Burrel

BURRELI

ADRIATIKU

11.05.2013

Puke

TERBUNI

GRAMSHI

11.05.2013

Elbasan

ELBASANI

HIMARA

11.05.2013

Sarande

BUTRINTI

NAFTETARI

11.05.2013

Velipoja

ADA

KAMZA

11.05.2013

Lushnje

LUSHNJA

PARTIZANI

11.05.2013

Te lidhura me artikullin:

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Sport Online. Moderatori

1 Koment

  • qe kur jane bere surpriza te kendshme ne superiroren dhe kat.e pare????????.si ne shkrimi me lart -ashtu dhe me poshte -gazetaret na cuditen me ekipet—pasi i bie-qe-si ne superiore ashtu dhe ne kat.e pare–te luajne te njejtat ekipe–si lushnja ada partizani -kamza butrinti etj–ne superiore–dhe ne kat e pare–po keto ekipe:::ada partizani-lushnja-kamza -butrinti..qe kur shqiperia eshte bere e famshme qe te dy kategorite te kene te njejten perbbbbbbberje ekipesh?///bravo–kemi ecur shume perpara.

Lini nje koment

— duhet *

— duhet *