Kombetarja, Lajme Flash — 19 Tetor, 2013 09:16

Lenjani dhe Ademi marrin shtetësinë shqiptare

LenjaniEmir Lenjani mund të luajë tashmë me kombëtaren kuqezi, pasi ka marrë nënshtetësinë shqiptare. Mesfushori i St Gallenit ishte ftuar nga De Bazi u ftua për dy  ndeshjet e fundit kualifikuese kundër Zvicrës dhe Qipros, por për mungesë dokumentacioni nuk luajti dot me kombëtaren shqiptare. Pengesë e cila është superuar tashmë zyrtarisht, sepse është dekretuar me shtetësi shqiptare nga ana e Presidentit të Republikës, Bujar Nishani.Edhe një kandidat për Kombëtaren U-19, Faton Ademi, ka marrë shtetësi shqiptare. Futbollisti 18-vjeçar, i cili luan me ekipin e Herta Berlinit U-19 është dekretuar me shtetësi shqiptare, dhe së këndejmi është i gatshëm të jetë nën urdhërat e Foto Strakoshës për eliminatoret që Kombëtarja U-19 nis së shpejti.  Ademi luan si sulmues, ndërsa në dy paraqitjet e tij  me Shqipërinë në miqësore ka shënuar dy gola.

Te lidhura me artikullin:

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Sport Online. Moderatori

12 Komente

 • bravo me lenjanin arrijme europianin

 • Sa me shpejt ti epet shtetsia shqiptare edhe Adnan Januzaj masandej kur te jet i gatshem nese vendos mund te luaj per shqiprine pasi nuk ka nevoj per leje nga fifa sepse nuk ka perfaqsuar deri tash asnje komtare,pra me marrjen sa me shpejt te shtesise shqiptare Adnani dote jet i gatshem ne gjdo koh kur te vendos babai i vet fillimisht duhet te paiset me shtetsi shqiptare.

 • Duhet te mbaronin te gjitha ndeshjet qe t’i jepnin shtetesine Lenjanit, pasi ndryshe De Biasi e vinte te luante ne vend te Agollit dhe Shqiperia rrezikonte te fitonte.

  • pse or kokore djali ka loz keq Agolli?Agolli i ka dhen krahut te majt stabilitet dhe un po te them ty qe Agolli per rolin dhe lojen qe ben e ben perfekt dac te pelqeji ty dac jo.ciao

 • Duket qarte nga imazhi qe shtetesia eshte dhene qe me daten 8 tetor 2013.

  Shqiperia luajti kunder Zvicres me date 10 tetor dhe kunder Qipros me date 14 tetor.

  Atehere pse s’luajti ne asnje nga ndeshjet?

  Aldo?

  • Kokore, nuk luan Lenjani pasi Agolli eshte pjese e skemes mafjoze. Vetem 5 jane amatore ne kombetare. Agolli i Azerbajxhanit, Lila i pas Janines, Salihi i Kines, Bulku i Iranit dhe Roshi, 2 vitet e fundit rezerve ne Bundesliga 2.

   Keta jane njerezit e Armando Dukes aty. Bashke edhe me Dallku, Vilen dhe Telin, Osmanin e pabuksa dhe ca handikape te tjere.

   Keta i ka Kapobanda per cdo rast aty, prezente. Nese kerkohet shitja e ndeshjes, aty jane keta katershi magjik. BUlku-Agolli-Lila-Salihi.

   Kush ka i cik kuptim nga futbolli e sheh shume mire kete. Fut karin kesaj pune. I doli boja fare.

 • or kakore ca faji ka Agolli qe ben gafa Cana me Mavrajn o lesh?ste vjen zorr o njeri ca flet?pse nuk fitove me norvegjin me agollin a nuk fitove kunder sllovenis me agollin?a nuk ishte Agolli nje nga me tmiret kunder sllovenis ne lubjan apo kunder norvegjis ne tiran.para se te flasesh keq analizoi ndeshjet nje nga nje

  • Spartan..vetem i pytje kshu: Sa here gaboi Agolli me Qipron. Sa krose i coi dem ..eshte amator fare or burre..amator e shkuar amtorit…ky, lila, bulku, salihi, keta jane kot fare,,,dh shih ne c’skuadra kne perfunduar keta..prej azerbajxhani e deri ne KIne o vlla…ste ngja ty me bo kshu propaganda Spartan.

   Haj, shnet

   • po pse mban mend kroset e gabume ti pse nuk i permend kroset per gol qe dha apo gjujtjet qe per pak shenoi..rri tashti mos na boni krejt si profesora.Agolli po jep shum per ekipen e nuk bon qe ju tflisni nket menyr te ulet.me sa kam pa ket edicjon eleminator ne asnji loj skena psu gol prej Agollit ti Aldo.gabi qe kena psu gol ka bo vec Cana Mavraj Ujkani Dallku kujtoi pak mir apo i ke harru

    • Po me Zvicren ne Tirane Spartan te kujtohet, nga cili krah ishte autostrade?? Nga cili krah hynin e dilnin zvicerianet si ne nje han me porta te shqyera??? Nga cili krah morem golin??? Po shtylla..ja,,vetem rastin e parafundit..po me Qipron?? sa krose pa adrese..sa gjujtje kot fare pa adrese…vetem dy ndeshjet e fundit keto…

     Mendoj qe ket Lenjanit ti jepet mundesia. Eshte 8 vite me ri, loz ne nje lige dhe skuader shume me te forte se qarabaku i Agollit, eshte shume me teknik, etj..etj…Agoli po te ishte burre, kish hapur krahun vete,,ne te mire te kombetares..kuptohet.

  • Problematik nuk ka qene, po duhet t’i japim shans Lenjanit.

   Mavraj/Cana jane lojtaret me te mire qe kemi.

Lini nje koment

— duhet *

— duhet *