I pakategorizuar — 7 Dhjetor, 2013 08:42

Ja kalendari i “Botërorit 2014″

Faza në grupe

Grupi A
Ndeshja Data – Ora Vendi Rezultati
1 12/06 17:00 Sao Paulo Brazil - Kroacia
2 13/06 13:00 Natal Meksika - Kameruni
17 17/06 16:00 Fortaleza Brazil - Meksika
18 18/06 15:00 Manaus Kameruni - Kroacia
33 23/06 17:00 Brasilia Kameruni - Brazil
34 23/06 17:00 Recife Kroacia - Meksika
Grupi B
Ndeshja Data – Ora Vendi Rezultati
3 13/06 16:00 Salvador Spanja - Holanda
4 13/06 18:00 Cuiaba Kili - Australia
19 18/06 19:00 Rio De Janeiro Spanja - Kili
20 18/06 13:00 Porto Alegre Australia - Holanda
35 23/06 13:00 Curitiba Australia - Spanja
36 23/06 13:00 Sao Paulo Holanda - Kili
Grupi C
Ndeshja Data – Ora Vendi Rezultati
5 14/06 13:00 Belo Horizonte Kolumbia - Greqia
6 14/06 19:00 Recife Bregu Fildishte - Japonia
21 19/06 13:00 Brasilia Kolumbia - Bregu Fildishte
22 19/06 19:00 Natal Japonia - Greqia
37 24/06 16:00 Cuiaba Japonia - Kolumbia
38 24/06 17:00 Fortaleza Greqia - Bregu Fildishte
Grupi D
Ndeshja Data – Ora Vendi Rezultati
7 14/06 16:00 Fortaleza Uruguaji - Kosta Rika
8 14/06 21:00 Manaus Anglia - Italia
23 19/06 16:00 Sao Paulo Uruguaji - Anglia
24 20/06 13:00 Recife Italia - Kosta Rika
39 24/06 13:00 Natal Italia - Uruguaji
40 24/06 13:00 Belo Horizonte Kosta Rika - Anglia
Grupi E
Ndeshja Data – Ora Vendi Rezultati
9 15/06 13:00 Brasilia Zvicra - Ekuador
10 15/06 16:00 Porto Alegre Franca - Honduras
25 20/06 16:00 Salvador Zvicra - Franca
26 20/06 19:00 Curitiba Honduras - Ekuador
41 25/06 16:00 Manaus Honduras - Zvicra
42 25/06 17:00 Rio De Janeiro Ekuador - Franca
Grupi F
Ndeshja Data – Ora Vendi Rezultati
11 15/06 19:00 Rio De Janeiro Argjentina - Bosnje-Hercegovina
12 16/06 16:00 Curitiba Iran - Nigeria
27 21/06 13:00 Belo Horizonte Argjentina - Iran
28 21/06 18:00 Cuiaba Nigeria - Bosnje-Hercegovina
43 25/06 13:00 Porto Alegre Nigeria - Argjentina
44 25/06 13:00 Salvador Bosnje-Hercegovina - Iran
Grupi G
Ndeshja Data – Ora Vendi Rezultati
13 16/06 13:00 Salvador Gjermania - Portugalia
14 16/06 19:00 Natal Gana - SHBA
29 21/06 16:00 Fortaleza Gjermania - Gana
30 22/06 15:00 Manaus SHBA - Portugalia
45 26/06 13:00 Recife SHBA - Gjermania
46 26/06 13:00 Brasilia Portugalia - Gana
Grupi H
Ndeshja Data – Ora Vendi Rezultati
15 17/06 13:00 Belo Horizonte Belgjika - Algjeria
16 17/06 18:00 Cuiaba Rusia - Republika e Korese
31 22/06 19:00 Rio De Janeiro Belgjika - Rusia
32 22/06 13:00 Porto Alegre Republika e Korese - Algjeria
47 26/06 17:00 Sao Paulo Republika e Korese - Belgjika
48 26/06 17:00 Curitiba Algjeria - Rusia

1/8 FINALE
Ndeshja Data – Ora Vendi Rezultati
49 28/06 13:00 Belo Horizonte 1A 2B
50 28/06 17:00 Rio De Janeiro 1C 2D
51 29/06 13:00 Fortaleza 1B 2A
52 29/06 17:00 Recife 1D 2C
53 30/06 13:00 Brasilia 1E 2F
54 30/06 17:00 Porto Alegre 1G 2H
55 01/07 13:00 Sao Paulo 1F 2E
56 01/07 17:00 Salvador 1H 2G
CEREKFINALET
Ndeshja Data – Ora Vendi Rezultati
57 04/07 17:00 Fortaleza W49 W50
58 04/07 13:00 Rio De Janeiro W53 W54
59 05/07 17:00 Salvador W51 W52
60 05/07 13:00 Brasilia W55 W56
GJYSMEFINALET
Ndeshja Data – Ora Vendi Rezultati
61 08/07 17:00 Belo Horizonte W57 W58
62 09/07 17:00 Sao Paulo W59 W60
PER VENDIN E TRETE
Ndeshja Data – Ora Vendi Rezultati
63 12/07 17:00 Brasilia L61 L62
FINALJA
Ndeshja Data – Ora Vendi Rezultati
64 13/07 16:00 Rio De Janeiro W61 W62

………………………..

Te lidhura me artikullin:

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Sport Online. Moderatori

84 Komente

Lini nje koment

— duhet *

— duhet *