Atletiko eliminon Barcelonën, Bajerni në gjysmëfinale (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 13, 2016 | 22:42

Atletiko Madrid u kualifikua për në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve duke eliminuar Barcelonën e Luis Enrikes.

Dopieta e Grezman përcaktoi edhe rezultatin final të ndeshjes. Në këtë takim nuk munguan teksionet dhe incidentet në fushë, duke bërë që gjyqtari të lejonte luajtjen e gjashtë minutave shtesë.

1460578107066_lc_galleryImage_Football_Soccer_Atletico_

Benfika – Bajern Mynih 2 – 2

Bavarezët triumfuan në ndeshjen e vlefshme për gjysmëfilet e Ligës së Kampionëve. Barazimi 2-2 me portugezët mundësoi që gjermanët të kalonin për në turin tjetër, kjo falë rezultatit që ekipi i Guardiolës arriti në takimin e parë (1-0 në ‘Allianz Arena’).

1460579703622_lc_galleryImage_Bayern_goalkeeper_Manuel_Fillimisht, Bajerni e gjeti vetën në disavantazh në minutën e 27′ të pjesës së parë, ndërsa Vidal barazoi shifrat 10 minuta më vonë.

Pjesa e parë u mbyll në shifrat 1-1. Bajerni u shfaq më kërkues ndaj golit në pjesën e dytë. Tomas Myler kaloi miqtë në avantazh në minutën e 52′. Ndërsa vendasit barazuan shifrat 2-2 në minutën e 76 me anë të Taliscas.