Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Panorama Sport Gazeta me e shitur sportive ne vend

partizani

Të kuqtë
VIDEO/ Vllaznia “mace e zezë”, i heq fitoren nga duart Partizanit

UPDATE/ Vllaznia dhe Partizani janë ndalur në barazim 1-1 sot në “Reshit Rusi” takim i vlefshëm për javën e 21-të të Superiores. Nje ndeshje me emocione dhe tension që në fund i ka ndarë nga një pikë secilit ekip. Një ndeshje që i pati të gjitha, gola, kartona dhe tension.…

Te Fundit

rrrShowbiz

Ndeshja
Flamurtari-Laçi, formacionet zyrtare

fla

Zekerija Ramadani kërkon fitoren për ballë Laçit. Në prononcimin e djeshëm për “Panorama Sport”, para ndeshjes së sotme, kreu i pankinës vlonjate ka theksuar se ndeshja me Laçin është vlerësuar maksimalisht nga skuadra. Shqiptari nga Maqedonia, Zekerija Ramadani thekson se kuqezinjtë janë të angazhuar për të marrë një rezultat sa…

Korçarët
Skënderbeu bën detyrën ndaj Tërbunit, tjetër dopietë e Salihit

salihi

Skëndërbeu nuk ka zhgënjyer sot në takimin luajtur në fushën neutrale në “Qemal Stafa” ndaj Tërbunit e vlefshme për javën e 21-të të Superiores. Në një terren shumë të rënduar si pasojë e shirave të dendur, kampionët kanë kaluar pa probleme Tërbunin duke i mundur me rezultatin 1-3. Hamdi Salihi…

rrrShowbiz

Seria B
Mesfushori kuqezi/ Memushaj humb penallti ndaj Viçenzës

Ledian-Memushaj-ndaj-Maltes

Skuadra e Peskarës ka barazuar 1-1 me Viçenzën mbëmjen e së premtes në takimin e vlefshëm për Javën e 25 të Serisë B. Në këtë ndeshje është bërë protagonist edhe mesfushori kuqezi, Ledian Memushaj, me humbjen e një penalltie në minutën e 84′. Ndeshja u karakterizua nga aksione të shumta…

Fitorja ndaj Tiranës
Pesë milionë lekë premio për fitoren

12688109_473017276226007_2794368001894503772_n

Drejtuesit e skuadrës së Partizanit kanë dhënë pesë milionë lekë premio për skuadrën e 19-vjeçarëve, që fitoi Kupën e Shqipërisë dje në ndeshjen ndaj Tiranës. Në pushimin midis dy pjesëve, presidenti Demi është parë në tribunën VIP dhe menjëherë ka akorduar shpërblimin në rast fitoreje, ndërkohë që ndeshja ishte 1-0…

Të kuqtë nuk njohin humbje
Partizani mund Tiranën, tifozët e kthejnë në arenë boksi

12729157_473017739559294_6033075873938572660_n

Partizani U-19 është shpallur fitues i Kupës së Shqipërisë, pasi ka mundur në finale Tiranën me rezultatin 2-1, takim i cili u zhvillua në stadiumin “Qemal Stafa”. Ishte hera e parë që mbahej një turne i tillë për këtë grupmoshë, kupë e cila u zotërua nga Partizani. Ka qenë një…

Incidenti në "Qemal Stafa"
Policia, ja pse ndodhi sherrin masiv mes tifozëve në Partizani-Tirana

12736608_10207633866301296_2030199650_o

Burime nga policia e kryeqytetit kanë komentuar incidentet në lidhje me përplasjet mes tifozëve që kanë ndodhur në finalen e Kupës së Shqipërisë, Partizani-Tirana. “Policia e Tiranës është njoftuar se do të zhvillohet një ndeshje moshash dhe kemi marrë të gjitha masat, siç i marrim për ndeshje të tilla. Pra,…

Ekipet
Kavaja, si Antalia për 12 klube nga Kosova

kavaja

Nëntë skuadra të “Raifaisen Superliga” të Kosovës (përbëhet nga 12 klube) kanë zgjedhur Shqipërinë ose më saktë qytetin e Kavajës për zhvillimin e fazës përgatitore dimërore. Ekipe si Prishtina, Hajvalia, Llapi, Besa e Pejës, Drenica, Liria e Prizrenit, Vushtrria, Drita e Gjilanit dhe Trepça ’89 po zhvillojnë fazën përgatitore në…

Kukësi
Pastrohet bora brenda ditës, “Zeqir Ymeri” gati

kukesi

Reshjet e dëborës kishin mbuluar fushën e stadiumit “Zeqir Ymeri” duke vënë në pikëpyetje zhvillimin e ndeshjes me Teutën e cila luhet nesër ora 13:00. Megjithatë, drejtuesit kuksianë kanë marrë masat menjëherë duke e pastruar fushën nga dëbora. Siç shihet nga fotot, borëpastrueset kanë larguar gjithë dëborën, e fusha është…


VIDEO/ Shani Tarashaj dhe Mërgim Brahimi kërcejnë valle shqiptare

shani-tarashaj

  Talenti kosovar i Grasshopersit, Shani Tarashaj i cili së fundmi është blerë nga Evertoni, ku do të kalojë në verë te ky ekip duket se e ndien veten shqiptar. 21-­vjeçari ende nuk e ka vendosur nëse do të luajë për Zvicrën, apo për Shqipërinë në të ardhmen. Në një video…

Bardheblutë
Tirana/ Probleme për Muçën, mbrojtja është në kaos

daja

Tirana, në hall para By lisit. Qendra e mbrojtjes është kthyer në një problem. Ilir Daja duhet që t’i bëjë llogaritë jo vetëm pa të pezulluarin Dejan Karan, pasi në dyshim është edhe Gentjan Muça. Zv.kapiteni ka shqetësime në gju dhe kjo e ka detyruar që të mos stërvitet as…

Shkodranët
Vllaznia, vijnë dy sulmues për provë

vllaznia 2016

Merkatoja e Vllaznisë nuk është mbyllur ende. Ashtu siç është bërë e ditur, skuadra shkodrane mund të federojë edhe ndonjë sulmues tjetër me ekipin e Vllaznisë B deri më 15 shkurt. Për këtë arsye, drejtuesit e klubit kanë ndërhyrë sërish duke tentuar gjetjen e një sulmuesi. Në kuadër të përforcimit…

Bota

rrrShowbiz

BUNDESLIGË
Tabela e së vërtetës, ja cilat ekipe favorizohen nga gjyqtarët

bajern

Kur Liga gjermane të fusë në fushë teknologjinë për të survejuar zonën e rreptësisë, atëherë institutet e statistikave do ta kenë të vështirë t’i gjejnë në gabim gjyqtarët. Favorizimet dhe disfavorizimet nga vendimet e arbitrave gjermanë ka qenë temë diskutimi dhe mjaft e debatuar.Falë një analize të imtësishme të firmës…

E rrallë
Mesi zgjidhet “Lojtari i Muajit” për herë të parë

mesi

Ka fituar gjithçka dhe ka vendosur rekord në “Topin e Artë”, por nuk ka mundur që të zgjidhet asnjëherë si lojtari më i mirë i muajit në Spanjë. Është shumë e çuditshme, duke ditur që në vitet e fundit ka qenë dominues në garën për futbollistin më të mirë të…

Zikaltërit
Morati: Mund të jem sërish president i Interit

morati-thohir

Nëse Erik Tohir është gati ta lërë Interin në mes të katër rrugëve, Masimo Morati nuk e bën diçka të tillë. Ish-presidenti zikaltër ka pranuar faktin se një ditë mund të bëhet sërish president i skuadrës. Ai nuk ka mohuar asgjë dhe thotë se nuk mund të parashikojë asgjë për…

Biznesmeni
Guo Guangçang, ja profili i kinezit që kërkon Milanin

guo

Prej javësh po flitet për një interesim të mundshëm të miliarderëve kinezë, që thuhet se janë në kontakte për blerjen e aksioneve të Milanit. E përditshmja italiane “Il Giorno” ka zbuluar edhe identitetin e njeriut që po negocion me presidentin kuqezi, Silvio Berluskoni, hyrjen në klub. Bëhet fjalë për presidentin…

Administratori
Apeli i Galianit: Kujdes me “të voglat”!

Galiani

Ka një problem “të vogël”, pasi janë pikërisht ekipet që quhen të vogla, ato që i kanë hapur më shumë telashe Milanit në këtë sezon. Këtë fakt e ka nënvizuar ditën e djeshme edhe administratori i Milanit, Adriano Galiani, i cili ka kërkuar që ekipi të tregohet i përqendruar në…

Sulmuesi
Dibala sfidon Higuainin: Do ta shënoj kundër tij golin e vitit

dibala

Paulo Dibala kundër Gonzalo Higuainit është dueli që mund të prezantojë më mirë se çdo gjë tjetër sfidën e titullit, JuventusNapoli, sot në mbrëmje, në orën 20:45 në Torino. Të dy argjentinas, të dy liderë dhe të dy golashënues, por golin e tyre më të bukur presin ta shënojnë në…

Braziliani
Oskar, besnik ndaj Çelsit: Nuk largohem nga Londra

oskar

Mesfushori i Çelsit, Oskar, nuk ka ndër mend që të largohet nga “Stamford Bridge” këtë verë. E ardhmja e mesfushorit brazilian është përfolur në Premier Ligën kineze, atje ku merkatoja mbyllet më 26 shkurt, edhe pse Çelsi e ka përgënjeshtruar që Jiangsu Suning të ketë ofruar 57 milionë paund për…

Sulmuesi
Kamerunas, te Barça falë marrëveshjes sekrete me Etonë

barca

Vilfred Kaptum ishte heroi i Barcelonës në “Mestaja”, kur shënoi golin që evitoi humbjen. Talenti kamerunas tregoi një potencial të jashtëzakonshëm, duke u shndërruar në yllin më të ri të akademisë së katalanasve. I shpejtë, me teknikë dhe finalizim mbresëlënës, Kaptum ka arritur të konfirmojë se është kandidat potencial për…

Madrilenët
Sulmi i Realit ka thyer rekordin e golave

ronaldo bejl

Kristiano Ronaldo, Karim Benzema dhe Garet Bejl formojnë një treshe të frikshme në repartin e avancuar. Shpejtësi, teknike, forcë, finalizim. Gjithçka që i bën të pamarkueshëm.Pavarësisht se rezultatet e Realit nuk kanë qenë më të mirat e mundshme, sulmi nuk ka çaluar për asnjë moment. Madje, sivjet ata kanë thyer…

Roben
“Jemi të paprekshëm, Pep nuk do të marrë asnjë bavarez”

roben

Kur nuk u largua në vitin 2012, Arjen Roben nuk ka për t’u larguar kurrë me dëshirë nga Bajerni. Humbja e Champions-it 2012 dhe fërshëllimat e tifozëve ndaj tij, ishin dy momentet më të vështira të holandezit, i cili i përballoi me sukses dhe renditet ndër mesfushorët më të mirë…

Presidenti
Tohir: Na duhen paratë e kinezëve, Interi ngrihet

Tohir dhe Morati

Përpara se të nisej drejt Milanos, Erik Tohir ka dhënë një prononcim mjaft domethënës rreth të ardhmes të Interit. Nga Xhakarta, numri një i zikaltërve konfirmoi pjesërisht lajmet që kanë bërë publike të përditshmet prestigjioze italiane rreth pasigurive financiare të milanezëve.Arsyet  Dyzetegjashtëvjeçari tha dje se lajmet që tregojnë për interesin…

Mesfushori
Pogba: Të qenit të dytët, si një shuplakë për ne

pogba hysaj

Pol Pogba pritet të jetë fari i Juventusit në ndeshjen e titullit kundër Napolit. Duke parë se me shumë mundësi trajneri kundërshtar, Mauricio Sarri, ka urdhëruar një kujdes të veçantë ndaj Paulo Dibalës, i takon mesfushorit francez që ta marrë për dore skuadrën e tij, në një 90-minutësh që mund…

Seria A
Lacio shuplakë Veronës (VIDEO)

LACIO VERONA

Lacio ka shënuar fitore të thellë 5-2 ndaj Veronës në kuadër të javës së 25 të kampionatit në “Stadio Olimpiko”. Skuadra ku aktivizohet dhe shqiptari Etrit Berisha, e mbylli pjesën e parë 1-0 në avantazh me golin e Alesandro Matrit. Ndërsa në pjesën e dytë janë shënuar plot 6 gola.Katër…

MULTIMEDIA

rrrShowbiz


FOTO/ Belen Rodriguez “çmend” fansat e saj

194057416-935b6008-8419-42fb-8766-953151be6287

Mediat italiane i kanë bërë jehonë disa fotove të “nxehta” që showgilr-i nga Argjentina ka publikuar në rrjetin social “Instagram”. Komentet vijnë pas nisjes së një fushate publicitare nga Belen Rodriguez për një markë të njohur këpucësh në Milano. Në fotot e publikuara në rrjetet sociale dhe në mediat online,…

GOSSIP
Rosana Torales, “receta” e Boavistës

Rosana Torales4

Pas suksesit të mjekes së Çelsit, Eva Karneiro, e cila u largua mes polemikave nga skuadra e Murinjos, një tjetër mjeke kombinon inteligjencën, bukurinë dhe dashurinë për futbollin. Ajo është 28-vjeçarja Rosana Torales, që është bërë muza e klubit brazilian Boavista ku punon si mjeke e dietës. Pa dyshim që…

GOSSIP
Çeleste, “mbretëresha” e ringut

ariani

Ariani Çeleste është zgjedhur sërish si “Femra e Vitit e Ringut” pas votimit të organizuar nga ana e revistës “Fighters Only”. Ceremonia e ndarjes së çmimeve u bë gjatë një mbrëmjeje gala të njohur ndryshe si “Oskar”-i i MMA-së. Çeleste fitoi konkurrencën e saj me “perëndesha” të tjera si Britni…

GOSSIP
Irina, sërish me Kuperin

irina

Bien poshtë zërat se romanca mes topmodeles me famë botërore, Irina Shaik, dhe aktorit Bredli Kuper kishte marrë fund. Një foto intime e bërë së fundmi nga çifti tregon se ata janë bashkë. U përfol se shkaku i ndarjes nga bukuroshja ruse, ish-i i Kristiano Ronaldos, me Kuper ishte nëna…

GOSSIP
FOTO/ Anri Sugihara, e fiksuar pas Keisuke Hondës

Anri Sugihara1

Krahas angazhimeve të saj si modele dhe aktore, japonezja Anri Sugihara është e njohur edhe për pasionin e saj për futbollin. Anri është një tifoze e flaktë e kombëtares japoneze dhe mbi të gjitha ylli i saj është sulmuesi i Milanit, Keisuke Honda. E lindur në Hiroshima, ajo zbuloi se…

Kapiteni
FOTO/ Dy princesha për Shkëmbin

shkembi me vajzat

Bledi Shkëmbi është bërë baba për herë të dytë. Bashkëshortja e tij, Imelda ka sjellë në jetë një tjetër vajzë, e cila quhet Amel. Kapiteni i Skënderbeut e ka ndarë lajmin e gëzueshëm në rrjetin social “Instagram”, ku bashkangjitur me foton me dy vajzat e tij, shkruan: “Breila dhe Amel, u…

Brazilianët
Renatinjo i Skënderbeut i uron për ditëlindjen, ja përgjigja e Nejmarit (FOTO)

Untitled-12

Dy futbollistët brazilianë, por me fate të ndryshme në karrierën e tyre, Nejmar te Barcelona dhe Renatinjo te Skënderbeu, kanë shkëmbyer mesazhe urimi. Fillimisht ka qenë lojtari i Skënderbeut, Renatinjo, ai i cili ka uruar Nejmarin për ditëlindjen në profilin e tij në “Instagram”: “Urime vëlla, Zoti të bekoftë!”. Ndërsa…

Gossip
FOTO/ Njihuni me tifozen më seksi të Barcelonës

livia-okyes

Livia Gullo është fanse e zjarrtë e Barcelonës. Modelia braziliane nuk heziton ta shfaqë simpatinë për ekipin e saj të zemrës nëpërmjet fotove tejet hot që poston në profilin e saj në “Instagram”. Miss Brazili USA ka realizuar një set fotografik ku shfaqet shumë sensuale me fanellën e katalanasve, ku…