Lajme flash

24 Tetor, 2014 - Lulzim Basha: Gjithë shteti të mbështesë kombëtaren - 24 Tetor, 2014 - De Biazi: Një gjykim që nuk jep drejtësi! Kuqezinjtë: Padrejtësia na bën më të fortë - 24 Tetor, 2014 - Lila: Unë besoj, tani më shumë se kurrë - 24 Tetor, 2014 - Mediat europiane: UEFA legjitimoi dhunën dhe racizmin - 24 Tetor, 2014 - Lorik Cana: Kjo nuk është drejtësi - 24 Tetor, 2014 - Sali Berisha: Ekipi ynë, viktimë e politikës! Basha: Shteti të jetë përkrah kombëtares - 24 Tetor, 2014 - Alban Meha: Padrejtësia na bën më të fortë - 24 Tetor, 2014 - Balaj: Më fal Platini për stolin, desh e theva me kokë - 24 Tetor, 2014 - Sokol Kushta: UEFA po bën një gabim të pafalshëm - 24 Tetor, 2014 - Duka: I zhgënjyer, por edhe e prisja. Mediat europiane: UEFA legjitimoi dhunë e racizëm - 24 Tetor, 2014 - Edi Rama: Betejë gjyqësore deri në fund - 24 Tetor, 2014 - FSHF-ja kundërshton vendimin, drejt Apelit - 24 Tetor, 2014 - Fadil Vokrri: Ky është një vendim skandaloz - 24 Tetor, 2014 - Agolli: Turp, Turp, Turp dhe Qesharake! - 24 Tetor, 2014 - Avokati i Popullit: Lojtarët të luajnë me skafandra - 24 Tetor, 2014 - Zbardhet vendimi zyrtar i UEFA-s - 24 Tetor, 2014 - Aleanca Kuqezi: Të ngrihemi në protestë - 24 Tetor, 2014 - Mesila Doda: Vendimi i UEFA-s, si i gjykatave shqiptare - 24 Tetor, 2014 - Erjon Brace: Ky është huliganizimi i futbollit! Të korruptuarit po drejtojnë edhe UEFA-n - 24 Tetor, 2014 - Krasniqi: Dije-Liri-Demokraci-barazi e Drejtësi, në dreq të mallkuar -

Special Recent Posts

Shqipëria humbet 3-0 në tavolinë, Serbia del “pa u lagur”

Shqipëria humbet 3-0 në tavolinë, Serbia del "pa u lagur"

Komisioni i Disiplinës pranë UEFA-s ka marrë një vendim që në fakt ishte paralajmëruar nga presidenti i saj, Mishel Platini. Ky i fundit kishte deklaruar se të dyja federatat do të ngelnin të pakënaqura, por në fakt e vërteta është se qeveria e futbollit europian nuk ka bërë aspak drejtësi, përkundrazi, ka barazuar në këtë rast dhunuesin (Serbinë) me viktimën (Shqipërinë). Humbja e ndeshjes në tavolinë me rezultatin 3-0 nga Shqipëria do të thotë se është marrë në konsideratë relacioni i gjyqtarit, se Shqipëria nuk pranoi të rifillonte ndeshjen, pasi ajo u ndërpre në minutën e 41-të, ndërsa serbëve si organizatorë të ndeshjes, si përsëritës në të tilla incidente të[...]


Brazil 2014