Arkiva per kategorine: Lajme Flash

/ 22 Korrik, 2014 20:25

Alvaro Morata dëmtohet në gju, rrezikon 40 ditë pushim

Aventura e Alvaro Moratës te Juventusi ka nisur në mënyrën më të keqe të mundshme. Shoqëria torineze në orët e vona të pasdites bëri me dije se sulmuesi i ri rrezikon të qëndrojë jashtë fushave për një kohë të gjatë. Njoftimi - Edhe pse për të marrë vesh më shumë do të priten rezultatet e kontrolleve që do t’i nënshtrohet sot spanjolli, stafi mjekësor i “Zonjës së Vjetër” parashikon një stop të gjatë. “Gjatë seancës stërvitore të ditës së sotme (dje), Alvaro Moarta ka dëmtuar gjurin e majtë”, ishte njoftimi i publikuar në “Twitter” nga ana e ekipit piemontez. Diagnoza

/ 22 Korrik, 2014 20:12

Shqetësime në zemër, Hënes del nga burgu në fshehtësi

Uli Hënes në rrezik për jetën! Ish-presidenti i Bajernit të Mynihut pas futjes në burg ka pasur probleme serioze me tensionin. Siç bën të ditur gazeta “Bild”, 62- vjeçari ka pasur sëmbime në zemër dhe nga burgu Landsberg është dërguar në një klinikë në jug të Bajernit, Starnberger See, ku do trajtohet rregullisht. Sipas mediave, thuhet se ka pasur sëmbime rutinë dhe, për pasojë, në mënyrë të fshehtë është transportuar në “Schoen Klinik” ditën e martë. “Bild” raporton se për të mos u marrë vesh, autoritetet e burgut e kanë regjistruar daljen me emër të rremë, apo me pseudonimin që

/ 22 Korrik, 2014 20:00

Humels akord me Junajtid, zyrtarizimi brenda javës

Edhe pse bosi i Dortmundit, Hans-Joakim Vacke, ua bëri të qartë rivalëve se Rojs dhe Humels janë të pashitshëm, mediat spanjolle thonë të kundërtën, të paktën për qendërmbrojtësin Mats Humels. Gazeta spanjolle “Sport” njofton se Mats Humels ka arritur akordin me Mançester Junajtin. Trajneri holandez, Luis van Gal, ka bërë të pamundurën të bindë si lojtarin, edhe krerët e klubit verdhezi. Edhe pse gjithçka është e mundur, shuma që spanjollët zbulojnë është paksa skeptike. Sipas tyre, Junajtid do paguajë 20 milionë euro për kartonin e mbrojtësit gjerman, i cili vlen të paktën 35 milionë euro. ‘Sport.es” shkruan se Humels pritet

/ 22 Korrik, 2014 19:45

Venger: Baloteli nuk na intereson, jemi të kompletuar në sulm

 Nuk do të jetë Arsenali në të ardhmen e Mario Balotelit. Trajneri i “topçinjve”, Arsen Venger, e ka bërë të qartë se nuk e ka në planet e tij sulmuesin italian. “Ne në sulm jemi në rregull. Kemi blerë Sançezin dhe gjithashtu do të qëndrojë edhe Zhirudi. Aktualisht nuk kemi bërë një ofertë për Balotelin dhe nuk kemi në plane që ta bëjmë diçka të tillë. Ajo që na intereson momentalisht është që të bëjmë përforcime në mbrojtje”, tha tekniku francez. Një nga futbollistët i cili ka sjellë shumë ndryshime tek ekipi anglez është francezi Oliver Zhirud. Ai, pavarësisht paraqitjeve,

/ 22 Korrik, 2014 19:30

Albertini vë kandidaturën për presidencën e federatës

Demetrio Albertini hedh kandidaturën për të marrë detyrën e presidentit të Federatës Italiane të Futbollit. Ish-lojtari i Milanit mendon se mund të bëjë një punë të mirë në krye të institucionit numër një të futbollit në Itali, ku ka rolin e zv.presidentit. “Unë vihem në dispozicion, më kanë kërkuar shumë persona që kur u largua Abete të marr këtë detyrë. Nga ana tjetër, gjithnjë kam kryer role të ngjashme. Por një të tretën e karrierës sime e kam bërë me kostum e kollare. Në 14 aktivitete, më shumë jam lodhur si organizator se si lojtar. Ne duhet që të shikojmë

/ 22 Korrik, 2014 19:22

Isufi: Dorëhiqem nëse s’realizohet projekti. Grabova: Ja të vërtetat e merkatos

Dy drejtuesit e rinj të Vllaznisë, zëvendës presidenti Isuf Isufi dhe administratori Ardian Grabova sot kanë dalë në konferencë për shtyp për të shpjeguar ate se çfarë po ndodh me merkaton. “Jemi pak të vonuar me merkaton, por do të bëjmë më të mirën e mundshme. Kam shumë besim te projekti i zotit Nava dhe prandaj kam marrë përsipër këtë detyrë. Nëse ai nuk realizohet ashtu siç duhet, do të jem i pari që do të largohem. Por, kam shumë besim se do të ndërtojmë një Vllazni pretendente për Kupat e Europes”- ka thënë Isufi. Ndërsa Grabova është ndalur te

/ 22 Korrik, 2014 19:00

Milan-Totenhem, gati super-shkëmbimi

Milani dhe Toten hemi janë afër kryerjes së një operacioni shumë të madh shkëmbimi të lojtarëve. Në negociatat mes dy klubeve janë të përfshirë katër futbollistë. Drejtori sportiv i “Spërsave”, Franko Baldini, ka udhëtuar në Itali për të zhvilluar një takim sekret me drejtuesit kuqezinj ku ka folur për detajet. Sipas “CaughtOffside”, palët kanë rënë parimisht dakord. Në klubin e Londrës së veriut do të shkojnë sulmuesi Mbaje Niang dhe qendërmbrojtësi Kristian Zapata (i dalluar në Botëror me Kolumbinë), ndërsa në Milano do të transferohen sulmuesi i krahut të djathtë, Erik Lamela dhe mbrojtësi Xhouns Kaboul. Situata - “Spërsat” deri

/ 22 Korrik, 2014 18:59

Nën një atmosferë elektrizuese të impinatit të mbushur plotë e përplotë ka nisur ndeshja mes Skënderbeut vendas dhe BATE-s. Josa ka hedhur në fushë një formacion sulmues, ndërsa me euforinë e sfidës së parë kërkon të kalojë me sukses dhe ndeshjen e sotme. Skënderbeu – BATE B. 1-1 (0-0) Goli: Radas 68′ / Olekhnovich 29′ Formacionet Skënderbeu: Shehi, Arapi, Osmani (Jashanica 66′), Vangjeli, Radas, Progni, Orelesi, Lilaj, Shkëmbi, Berisha (Riba 60′), Sefa. Trajner: Mirel Josa BATE B.: Chernik, Khagush (Gayduchik 61′), Filipenko, Polaykov, A.Volodko, Aleksievich, Olekhnovich, M.Volodko, Godeychuk, Sihnevich, Rodionov. Trajner: Aleksandr Yermakovich Gjyqtarë: Ante Vučemilović, Dalibor Conjar, Hrvoje Barišić

/ 22 Korrik, 2014 18:53

Apolonia pret edhe tri afrime, Dosti: Do jetë ekip i frikshëm

Apolonia ka mbërritur në Pogradec, ku do të vijojë përgatitjet për rreth 20 ditë. Nën drejtimin e trajnerit Elidon Demiraj dhe asistentëve të tij, ditën e djeshme ajo ka zhvilluar seancën e parë stërvitore në ambientet sportive të qytetit liqenor. Ndërkohë, merkatoja fierake vazhdon dhe drejtuesit e saj po kërkojnë me këmbëngulje edhe 2-3 përforcime të tjera cilësore që të bëjnë diferencën me lojtarët aktualë. Nga burime pranë klubit mësohet se janë në tratativa me disa lojtarë dhe brenda pak ditësh do t’i mbyllin bisedimet me ta. Mesfushori-Dejan Dosti, i cili i është bashkuar skuadrës fierake sezonin e kaluar, ku

/ 22 Korrik, 2014 18:19

Evra firmos për “Zonjën”: Në Torino do të vazhdojnë sukseset

Patris Evra është zyrtarisht një lojtar i Juventusit. Mbrojtësi i krahut të majtë firmosi një kontratë dyvjeçare me “Zonjën e vjetër” që pritet ta paguajë rreth 2 milionë euro në vit. Shifrat – Nga firma e mbrojtësit francez ka përfituar edhe skuadra e Mançester Junajtid që në këmbim të tij do të marrë prej Juventusit 1.2 milionë sterlina në dy këste. Në kontratën mes skuadrave ka edhe një klauzolë që detyron torinezët që t’i paguajnë edhe 0.3 milion sterlina “djajve të kuq”, nëse kualifikohen në edicionin 2015-2016 të Ligës së Kampioneve. Deklarata – “E ndiej se transferimi te Juventusi në

/ 22 Korrik, 2014 18:00

Zbardhet Elbasani i ri, zyrtarizohen 23 emra, Ruçi, Musta e Hyshmeri kanë dilema

Zbardhet lista me em rat e lojtarëve, që udhëtuan ditën e djeshme drejt Strugës. Ekipi i Elbasanit u nis i kompletuar me 26 futbollistë në bord dhe gjashtë persona në staf drejt vendit fqinj, Maqedoni, për një fazë dyjavore përgatitoreje. Nuk pati shumë surpriza për sa u përket lojtarëve që u grumbulluan, teksa, ashtu siç paralajmëroi “Panorama Sport”, pjesa më e madhe e titullarëve të sezonit të kaluar, por edhe për ata që do të mbaheshin nga ana e klubit si përforcime të mundshme, kanë udhëtuar me ekipin drejt hotelit ku do të akomodohen. Do të ketë dy javë përgatitjeje

/ 22 Korrik, 2014 17:48

Teuta thyhet sërish, Torpedo e mund për 9 minuta

Teuta zhvilloi dje miqësoren e katërt në Austri, ku është duke zhvilluar fazën përgatitore. Ashtu si në tri sfidat e tjera, edhe dje durrsakët janë mundur. Janë rusët e Torpedo Moskës që thyejnë Teutën me rezultatin 2-0. Një sfidë që është vendosur në vetëm nëntë minuta gjatë pjesës së dytë. Megjithëse të besuarit e Likës kanë bërë një paraqitje të mirë dhe kanë kërkuar të fitojnë, nuk ia kanë arritur dot qëllimit. Sfida është zhvilluar në Leogang të Austrisë, ku të dyja ekipet po zhvillojnë fazën përgatitore të verës. Ndeshja – Sfida ka nisur e shpejtë dhe të dyja skuadrat